Znamy od podszewki wszystkie metody budowy kominków. Nigdy nie idziemy na łatwiznę i zawsze staramy się dobrać taki rodzaj kominka, by był on najbardziej odpowiedni dla Twojego stylu życia.

KOMINKI

KOMINKI POWIETRZNE

Kominki, które ogrzewają pomieszczenia na zasadzie konwekcji – dołem wpada chłodne powietrze, a górą wylatuje ciepłe powietrze, które można rozprowadzić do innych pomieszczeń, nawet położonych daleko od kominka.

Zobacz więcej

KOMINKI WODNE

Kominki, które ogrzewają nawet cały dom, dzięki włączeniu ich do instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Sercem kominka wodnego jest wkład kominkowy z płaszczem wodnym, który oprócz grzania wody, ogrzewa konwekcyjnie salon.

Zobacz więcej

KOMINKI AKUMULACYJNE

Kominki, które podczas palenia, odzyskują energię z dymu i akumulują ją w masie akumulacyjnej, która pozostaje ciepła nawet 12 godzin po wygaśnięciu ognia w palenisku. Jest to najbardziej efektywny rodzaj kominka, wystarczy dwa razy na dobę podłożyć drewno, by cieszyć się ciepłem całą dobę.

Zobacz więcej

KOMINKI GAZOWE

Kominki, w których spalany jest gaz. Grzeją niewiele, ale są bardzo wygodne – wystarczy kliknąć przycisk na pilocie, by podziwiać języki ognia na całej szerokości wkładu kominkowego. Najcześciej stosuje się wkłady kominkowe z bardzo szerokimi szybami, do nowoczesnych wnętrz.

Zobacz więcej

KOMINKI NA PELLETS

Kominki, które spalają pellety i wyglądają jak piecyki wolnostojące. Wystarczy wsypać trochę pelletów do zasobnika kominka, by cieszyć się ciepłem i ogniem w domu. Na ogół widok ognia nie jest duży, ale z drugiej strony jest to niezwykle wygodny rodzaj kominka. Polecamy tego typu kominki dla osób, które nie chcą mieć nic wspólnego z drewnem.

BIOKOMINKI

Kominki, które nie potrzebują komina, ponieważ spalają ekologiczne biopaliwo. Można je zatem postawić nawet w małym mieszkanku w bloku. Biokominki wyglądają jak piecyki wolnostojące lub wkłady kominkowe, a paliwo wlewa się do specjalnego zasobnika lub bezpośrednio w miejsca, gdzie pali się ogień. Szczególnie polecane dla osób wygodnych, mających mało czasu.

Zobacz więcej

KUCHNIE NA DREWNO

Kominki, które instaluje się w kuchniach. Jest to specjalny rodzaj kominków dla osób, które pragną gotować na palącym się drewnie. Kuchnie na drewno nie tylko pozwalają poeksperymentować kulinarnie, ale także grzeją, albo gorącym powietrzem, albo także mogą być nawet włączone do instalacji centralnego ogrzewania.

Zobacz więcej
Jeżeli jesteś także zainteresowany kominami
Przejdź tutaj
Daniel Hrehorecki

Daniel Hrehorecki

Prezes zarządu

tel.kom. +48 503 033 999
d.hrehorecki@centrumkomina.pl
Joanna Hrehorecka

Joanna Hrehorecka

Członek zarządu

tel.kom. +48 507 055 888
j.hrehorecka@centrumkomina.pl

Dział handlowy

Krzysztof Barański

Krzysztof Barański

Dyrektor Działu Handlowego

tel. +48 512 120 146
k.baranski@franko.pl
Michał Piotrowski

Michał Piotrowski

Dyrektor Pionu Montaży

tel. +48 513 074 534
m.piotrowski@franko.pl
Michał Pasek

Michał Pasek

Kierownik e-commerce

tel. +48 512 098 009
m.pasek@franko.pl
Damian Niezgodzki

Damian Niezgodzki

Doradca techniczno - handlowy

tel. +48 500 429 691
d.niezgodzki@franko.pl
Wojciech Zeman

Wojciech Zeman

Doradca techniczno - handlowy (rynek niemiecki)

tel. +49 162 2544669
w.zeman@centrumkomina.pl
Krzysztof Appelbaum

Krzysztof Appelbaum

Doradca techniczno - handlowy

tel. +48 507 103 133
k.appelbaum@franko.pl
Grzegorz Ścisły

Grzegorz Ścisły

Doradca techniczno-handlowy

tel. +48 519 151 491
g.scisly@franko.pl

Monika Kałusiewicz

Monika Kałusiewicz

Doradca techniczno-handlowy (rynek niemiecki)

tel. +49 173 1942422
m.kalusiewicz@kaminzentrum.com
Joanna Jagiełło

Joanna Jagiełło

Specjalista ds. handlu

tel. +48 515 140 144 j.jagiello@centrumkomina.pl
Maria Danielak

Maria Danielak

Doradca techniczno-handlowy

tel. +48 505 352 177 m.danielak@franko.pl

Krystian Petrus

Krystian Petrus

Doradca techniczno-handlowy

tel. +48 504 255 588 k.petrus@franko.pl
Damian Kowalczyk

Damian Kowalczyk

Specjalista ds. e-commerce (rynek niemiecki)

tel. +49 172 7418023
d.kowalczyk@kaminzentrum.com

Dział Techniczno-Produkcyjny i B+R

Tomasz Guś

Tomasz Guś

Dyrektor Techniczno-Produkcyjny i B+R

tel. +48 68 323 71 90
tomasz.gus@centrumkomina.pl
Maja Iwanowska

Maja Iwanowska

z-ca dyrektora działu B+R

tel. +48 68 323 71 90
maja.iwanowska@centrumkomina.pl
Mateusz Bazan

Mateusz Bazan

Projektant

tel. +48 68 323 71 90
m.bazan@centrumkomina.pl
Tadeusz Gontarewicz

Tadeusz Gontarewicz

Projektant

tel. +48 68 323 71 90
t.gontarewicz@centrumkomina.pl

Dział logistyki

Maja Kozłowska

Maja Kozłowska

Dyrektor działu logistyki

tel. +48 68 323 71 90 m.kozlowska@centrumkomina.pl
Ewelina Truszkowska

Ewelina Truszkowska

z-ca Dyrektora działu logistyki

tel. +48 519 438 258
marketing@centrumkomina.pl
Magdalena Łężniak

Magdalena Łężniak

Specjalista ds. logistyki

tel. +48 68 323 71 90 m.lezniak@centrumkomina.pl
Karolina Wołek

Karolina Wołek

Specjalista ds. rozliczeń

tel. +48 68 323 71 90 k.wolek@centrumkomina.pl

Dział kominów

Karol Sawiak

Karol Sawiak

Dyrektor działu kominów

tel. +48 68 323 71 90
tel. +48 512 098 097
k.sawiak@centrumkomina.pl
Marcin Kaczmarek

Marcin Kaczmarek

Kierownik biura obsługi klientów

tel. +48 502 423 370
kominy@centrumkomina.pl